Tölösi Péter Alapítvány célja komplex prevenciós és rehabilitációs segítségnyújtás a PTE ÁOK Gyermekgyógyászati Klinika Onkológiai Osztályán kezelt és utógondozott gyermekek, testvéreik és családjaik számára.

"Tölösi Péter" Alapítvány | Bemutatkozás

Bemutatkozás

Korunk rettegett betegsége, a rák, ami a gyermekeket sem kíméli. A betegség és a hosszantartó gyógykezelés igen nagy testi és lelki megterhelést jelent a gyermekek és családjaik számára.
A problémák enyhítése, a betegséggel való sikeres megbirkózás rendkívül sokrétű segítséget igényel. Ezért a szülők kezdeményezésére 1990-ben létrejött a "Tölösi Péter" Alapítvány a leukémiás és tumoros megbetegedésű gyermekek gyógyításáért.

Alapítványunk célja: komplex prevenciós és rehabilitációs segítségnyújtás a PTE ÁOK Gyermekgyógyászati Klinika Onkológiai Osztályán kezelt és az utógondozott gyermekek, testvéreik és családjaik részére.

• gyerekek gyógyítási lehetőségeinek elősegítése
  • gyermekek ápolási körülményeinek fejlesztése
  • gyermekkori daganatos betegségek jobb ellátásához szükséges diagnosztikai és terápiás eszközök, műszerek, berendezések beszerzése
  • beteg gyermekek és hozzátartozóik rehabilitációjának segítése

Segítő tevékenységünk Rehabilitációs Központunkban

7623 Pécs, Nagyvárad utca 1. - Gyermekklinika közvetlen közelében

Az alapítvány által nyújtott segítő tevékenységek:

• Rehabilitációs Központunk ad helyet a Gyermek Onkológiai Utógondozónak, melyet Dr. Szűcs Rozália vezet. Dél Dunántúli régióból érkező gondozás alatt álló  gyermekek kontroll vizsgálata folyik itt. Alapítványunk által vásárolt és üzemeltetett hematológiai vérvizsgáló automata könnyíti meg  a pontos és hatékony munkát.
  • Dr. Fenyvesi Ilona segítségével a kezelt és gondozott gyermekek könnyebben megküzdenek a betegség okozta problémákkal. Heti két alkalommal kereshetik fel a betegek, testvéreik és szüleik gyermekpszichiáterünket Rehabilitációs Központunkban.
  • Egyéni és csoportos, preventív és rehabilitációs gyógytorna segíti az osztályon -kezelés alatt álló- és utógondozásban lévő gyermekeket. Alapítványunk tornateremében Schlttné Csernók Ágnes gyógytornász - speciális függesztőrács segítségével- várja  a gyerekeket. Az osztályon Wágner Ida gyógytornász foglalkozik a kezelés alatt állókkal.
  • Rekreációs élménytáborokat szervezünk a daganatos megbetegedésben szenvedő gyermekek és testvéreik részére.
  • Rehabilitációs családi élménynapokat szervezünk (Bikal, Mecsextrém park, Drávai hajóút, Zsolnay Negyed, ünnepi játszóházak).
  • Konferenciák (Segítő Szakemberek Országos Konferenciája, Krónikus beteg gyermekek visszakísérése anyaiskolájukba konferenciasorozat), jótékonysági rendezvények, kiállítások (Gyógyító Képeslapok rajzpályázat) szervezése.

Rendezvényeink a Pécsi Kórháziskola Alapítvány segítségével és közreműködésével valósulnak meg!

Adatok

Cím: 7623 Pécs, Nagyvárad u. 1.
Adószám: 19031518-2-02
Bankszámlaszám:
K&H Bank  Pécs
10402427-24213529-00000000
Völgység-Hegyhát Takarékszövetkezet Bonyhád
71800013-11086105-00000000
Az alapítás, bejegyzés dátuma: 1990. december
Telefon: (72) 514-167
Fax: (72) 514-168
e-mail: tolosi.alapitvany@t-online.hu
Alapítványi menedzser: Sallai Adrienn, tel.:(72) 534-829, mobil: 30/429-3344

Kuratórium:
Kuratórium elnöke: Dr. Szűcs Rozália
Kuratórium titkára: Réder István

Tagok:   Felügyelő Bizottsági tagok:
Dr. Szűcs Rozália elnök   Gyöngyösi Péterné
Fekete Magdolna   Tihanyi Ferencné Dr. Lázár Anna
Koszorúsné Dr. Véghelyi Erzsébet   Tölösi Péterné
Töllösy Pál
Réder István titkár
Lőrinc Tamás

Gyerekonkológiai osztály

Rehabilitációs Központ

Híd információs iroda

Hello Holnap! Adományvonal: 13688-as szám

A Tölösi Péter Alapítvány céljainak megfelelően a HÍD Információs és tanácsadó iroda megteremtésével egy olyan központ létrehozását tervezi, mely átfogó támogatást nyújt a nehéz helyzetben lévő gyermekek és családjaik számára, és segíti az érintettek társadalomba való visszailleszkedését.

Cím: 7623 Pécs, Nagyvárad u. 1.

Adószám: 19031518-2-02

Bankszámlaszám: